Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Školní 736, Chodov u Karlových Varů

Na koho se obrátit s dotazy? 

Iveta Jenčíková
Vedoucí školičky
iveta.jencikova@stoskupin.cz+ 420 604 429 219

Ozvěte se nám

Nikola Kužvartová
Oblastní manažerka

S čím se obracet na oblastní manažerku?

  • Platby (školkovné, stravné)
  • Přihlášky a prohlídky školičky
  • Tipy na nové prostory, nabídky spolupráce
Klára Kratochvílová
Vedoucí školičky

S čím se obracet na vedoucí školičky?

  • Aktuální dění ve školičce
  • Interní komunikace s rodiči

Odpovědi na časté otázky

Jak staré děti přijímáte? 
Šipka naznačující rozbalení obsahu


Do školičky přijímáme chodící dítka od 1,5 roku do 4 let.

V čem je vaše školička jiná než ostatní?
Šipka naznačující rozbalení obsahu


Naše školička vznikla díky lidem ze Sto skupin, kteří se snaží zlepšit předškolní vzdělávání v Česku a věří, že péče o nejmenší, o naši budoucí generaci, jde dělat lépe.

S dětmi jednáme s respektem – jako se sobě rovnými, nepoužíváme autoritativní formu komunikace, ale jdeme příkladem a vysvětlujeme. Všichni z pedagogického týmu děti milují a v jejich vzdělávání nachází smysl života, to tvoří unikání prostředí založené na důvěře mezi dětmi, rodiči a školičkou.

Více si o našich hodnotách můžete přečíst tady.

Mohu zapsat dcerku i během roku? A máte otevřeno i přes prázdniny?
Šipka naznačující rozbalení obsahu


Ano. Zápis máme otevřený celoročně a fungujeme i během letních měsíců.

Když jsem promýšleli koncept ideální školičky pro děti, mysleli jsme při tom také na rodiče. Přejeme si, aby rodiče měli snažší návrat do práce nebo více času na sebe, ale neměli výčitky. Nesnažíme se nahradit maminku ani tatínka, to nejde, ale chceme dětem ukázat, že v jejich světě může existovat další místo, kde se mohou cítit bezpečně, milovaně a užívat si v partě kamarádů nová dobrodružství i bez přítomnosti rodiče.

Co s dětmi během dne děláte?
Šipka naznačující rozbalení obsahu


Na každý týden chystáme jednotné téma s konkrétními aktivitami odrážející roční dobu, aktuální dění, věk dětí i podporu v jejich všestranném vývoji. Více si o harmonogramu dne můžete přečíst tady. A týdenní plány zase na našem Facebooku.

Aktivity skládáme z běžných a z těch méně všedních. Obecně nám záleží na tom, aby děti vnímaly věci v souvislostech. Pokud se například bavíme o rostlinkách ve smyslu týdenního téma, rádi zapojíme kromě teorie, hry a kreativního tvoření i sázení květinek na zahrádce, dodáme kontext míst na světě, kde mohou jaké rostlinky přirozeně žít a proč. V anglickém jazyce si osvojíme základní slovíčka na toto téma a verbální i hudební schopnosti opřeme o tematické písničky, básničky i říkanky v obou jazycích.